Austusest ja põlgusest

 

   Austus ja põlgus on ühe terviku vastaspoolused. Austuse võimuses on avada elujõu ehk vitaalsuse väravaid, põlguse võimuses on elujõu voogamist tõkestada.

   Inimene koosneb tohutul hulgal üksteistest erinevatest energiatest. Temasse on pakitud kõik teadmised, mis on väliskosmoses. Teisiti öeldes on inimene kõiksuse miniatuurne koondmudel. Ideaaljuhul peaks inimeses olema kõik tasakaalus. Kuna kõik areneb edasi, siis jääb ideaal meile igaveseks kättesaamatuks ja ilusaks eesmärgiks. Samas aga annab see meile eluks ehk õppimiseks vajaliku suuna. Harmooniline areng tähendab kõigi elusüsteemide järkjärgulist tundmaõppimist, kasutuselevõttu ja edasiarendamist.

   Kui palju me oskame kõike, mis elus on, austada? Kui palju me tegeleme teiste põlgamisega ainuüksi sellepärast, et me neid ei mõista?  Kas me suudame endile teadvustada, et suures plaanis oleme me kõik ÜKS ja teiste põlgamisega põlgame tegelikult ennast.

   Vaadelgem armunuid. Armunud olekus suudab inimene austada ja aktsepteerida teist koos tema vigadega. Terve maailm paistab ilus ja ülendav olevat. Kallima puudused tunduvad olevat imearmsad. Selles seisundis ollakse suutelised mägesid liigutama ning miski ei tundu võimatuna. Ometi on armumine looduse kingitus, mis aeg-ajalt tabab igaühte selleks, et demonstreerida kõiksuse tegelikkust (reaalsust). Armumine on kõiksuse teeviit kõige ja kõigi austamise teadlikuks õppimiseks.

   Meie tasakaal ehk tervis sõltub otseselt meie eneste oskusest austada elu enda sees ja enda ümber. Erinevate eluvormide paljususest meie sees oskavad ehk kõige rohkem arstid rääkida. Tasapisi, kuigi tohutute katsetuste ja ohvrite hinnaga õpitakse viiruste, bakterite, nugiliste, ussikeste, lestade, täide ja muude tegelaste  tegutsemise põhjusi seostama inimeste stressidega. Tasapisi hakatakse aru saama, et kõik, mis elab, on vajalik. Kõik vajalik on süsteemselt seotud nn. ökosüsteemiks. Ka inimese keha on ökosüsteem, mille hooldajaks ehk peremeheks on inimese mõistus.

   Eitamine tekitab varjamise (millegi muu taha peitmise ehk varju jätmise), varjamine omakorda valetamise. Valetamine vajab pidevat kontrolli selleks, et tõde nähtavale ei tuleks. Pidev kontroll vajab pidevalt energiat. Mida totaalsem on valetamine, seda rohkem vajame energiat selle varjamiseks. Pidev energia andmine mõttetule asjale tekitab väsimuse. Väsimus tekitab soovi mõttetu asi hävitada. Mõttetu asi on ainult meie arvates mõttetu asi. Kui tegeleme selle asja mõtte ehk asja olemasolu vajalikkuse otsimisega, siis varem või hiljem me selle ka leiame. Leides asja mõtte, leiame me tõe. Tõe leidmisega vale taandub. Vale taandumisega taastub meie eneste elujõud.

   Kord palus üks sõber mul vaadata, mida kujutavad tema vannitoas elavad poolläbipaistvad putukad ja kuidas on võimalik neist vabaneda. Läksin hooga sisse nende putukate energosüsteemi. See oli nii võimas, et mul hakkas pea ringi käima (sõprade ringis nimetame seda katuse sõitmiseks). Samas jõudis mulle kohale, et see putukaliik tegeleb inimeste toodetud raske (mürgise) energia ümbertöötlemisega lihtsamaks (puhtamaks) energiaks. Sain aru selle konkreetse putukaliigi kohast ja tähtsusest ökosüsteemis. Mu sõber elab korteris, kus on enne teda elanud eelmine üüriline. Mateeria omab mälu. Kõike majas toimunut nimetatakse müüride mäluks (tuntakse ka majavaimu mõistena). Antud energia, mida need putukad neutraliseerisid, oli tekitatud eelmise üürilise poolt. Soovitasin oma sõbral see energia eelmisele üürilisele tagasi saata. Järgmisel päeval olid putukad läinud.

   Kui me oleks valinud nende putukate tapmise, oleks see mürgine energia alles jäänud ja inimesele vajalikku puhta energia voogu tõkestanud. Peale selle oleks lisandunud veel informatsioon tapmisest ja seega oleks vajaliku energia voogamine veelgi vähenenud. Lühidalt öeldes oleks putukate hävitamisega olukord hullemaks läinud.

   Paar aastat tagasi kurtis üks mu tuttavatest, et ta õunasaagist saavad kõige rohkem kasu õunaussid. Õun on külluseenergia. Uss on kadeduse- ja õeluseenergiast toituja ehk selle tasakaalustaja. Õunauss tähendab kadedust (kuni õeluseni välja) teiste küllusliku elu vastu. Tuttava naabrite arvates elas ta külluslikku elu ja see tekitas kadedust. Jagasin talle teadmisi provokatsioonist (enda edukuse demonstreerimisest) ja sellest, kui ohtlik on kadeduse ja õeluse energia. Õnneks oli see tuttav suhteliselt avatud uuele ja suutis seega oma vigu tunnistada. Tunnistamine on eeldus jaatamisele. Sügisel tuli ta mulle külla kotitäie ilusate maitsvate õuntega. Tal ei olevat sellel aastal ükski õun ussitanud. Ta oskas olla tänulik ussikestele, kes talle probleemi olemuse nähtavaks tegid.

   Õunausside mürgitamine garanteerib küllusliku elu (õnne) reostamise kadeduse, õeluse ja tapmiseenergiaga. Sellise õuna söömine on tervisele kõike muud kui kasulik. Energeetiliselt on võimalik sellist õuna puhastada, saates tootjale ja edasimüüjatele tagasi nende saamahimu energia. Selliselt puhastatud ilus importõun kaotab nädalaga oma ilusa kaubandusliku välimuse ja muutub kodumaise mahepõllumajanduse õunavissikesega võrreldes inetuks närtsinud käkiks, mis isu küll ei ärata. Tegelik pale muutub nähtavaks.

   Kord tahtis üks sõber hävitada tema maja ümber kasvavaid ohakaid taimemürgiga. Samas majas elab ka tema poeg koos oma perega. Pojapoolse majaosa juurest ohakad hävinesid, aga tema poole peal mitte. Ta arvas, et mürk ei kõlba kuskile. Mu tuttav on aastaid tegelenud energeetikaga ja oskab oma territooriumi energiaväljadega puhastada. Olemasolev väli neutraliseeris sinna külvatud taimemürgi.

   Planeet Maa on saamahimu äraõppimise kool. Selleks et saamahimust tulenevad erinevad energiad elu Maal võimatuks ei muudaks, on loodud ökosüsteem. Ökosüsteemi keerukus iseloomustab saamahimu erinevate väljendusvormide külluslikkust ja selle õppimise keerukust.

   Vastutustundetuse elu ees tasakaalustaja ehk sellest energiast toituja on HIV-viirus. Sellest momendist, kui me õpime uuesti vastutama oma elu eest, kaob meie seest ka HIV-viirus. Elumõtte kadumine enda seest tekitab vastupandamatu soovi hävitada elu enda ümber. Selle mõtte realiseerimist takistab isiku surm. AIDS-i laialdane levik näitab üha totaalsemat elu (ehk õppimise) eitamist. Tohutute rahamasside paiskamine aidsiuuringutele selleks, et ravim koostada, iseloomustab raha võimu vastandamist AIDS-i võimule. See on tahtmine, et vastutajaks oleks keegi teine (antud juhul raha ja arstid). Austusest sel juhul ei saa juttugi olla. Austuse puudumisega kaasneb elujõu puudus ja sellele järgneb soov kuskil ära olla. Kohalikust reaalsusest väljasolemist (äraolemist ehk reaalelust põgenemist) pakuvad erinevad narkootilised ained. Indiaanlased kasutasid narkootilisi aineid paralleelilmadest informatsiooni hankimiseks. Narkosõltlased kasutavad narkootilisi aineid aga selleks, et seal pidevalt olla. Äraolemisele järgneb äraminemine ehk surm.

   Vaenlased tekivad valest suhtumisest. Vale suhtumine tekitab vale suhtlemise. Vaenlastesse suhtutakse põlgusega. Põlgusega antakse teisele mõista, et ta ei kõlba kuskile. Elust ärapõlatu  teeb kõik selleks, et põlgajad oma suhtumist muudaks. Kui ta oskaks enda sisse vaadata ja ennekõike oma vead parandada, siis hävitamist ei toimuks. Kurjategijad on õigusemõistjate kaksikvennad ehk nende vigade nähtavaks tegijad. Niikaua kui seda ei mõisteta, säilib vastasseis ja sellest tulenev sõdimise energia.

   Kehalõhnade ärapõlgamine on endast tuleva tõe peitmine, seega enesepettus. Selle pettuse tööriistadeks on kõikvõimalikud hingeõhuvärskendajad, deodorandid, lõhnaõlid, õhuvärskendajad jne. Paha lõhna tekitajad on kõikvõimalikud bakterid. Tuleb õppida enda käest küsima, et miks need bakterid just mind armastavad, millega ma neid toidan ja miks neid nii palju on. Bakterite tänamine nende tehtud töö eest ja selle eest, et nad meie isiklikku ökosüsteemi ehk keha tasakaalus püüavad hoida, ei tule enamikul mõttessegi. Ometi tunneme me hoiatavat energiat ehk hirmu nn. steriilsete inimeste ees. Bakterite hävitamine kõikvõimalike Domestoste, Protex-seepide, bakterioloogiliste hambapastade ja muu kodukeemiaga garanteerib raskete energiate ehk mürkide ladusutmise meie kehasse. Tulemuseks on jõuetus (eluenergia blokeerumine). Jõuetust tegutseda tuleb tasakaalustama haigus koos palavikuga. Palavik on sisemine tulekahju, mis tegeleb kehamürkide väljapõletamisega. Palaviku mahasurumise tulemusena tekib peatselt uus palavikuhaigus või pikaaegne kerge palavik (aeglasel tulel vindumine).

   Loodusesse kogunenud liigset põlguseenergiat tasakaalustab Päike. Taluvuse piiri ületanud reostuse põletamist looduses nimetatakse põuaks (sõnad põlgus, põlemine ja põud on samade tüvedega). Põud on Maa ja Päikese koostöö selleks, et reostus ei imbuks vihmadega Maa sisemusse.

   Vaimse elu põlgamine ehk tahtmine, et keegi meie probleemide põhjused ära võtaks, salvestub meie metsadesse. Südame ehk hingeprobleemide teiste kaela veeretamine (süüdistamine) salvestub meie rabadesse. Kuidas on lood meie metsa- ja rabatulekahjudega?

      Austades noorust, garanteerime enestele oma vaimse tervise, seega ka tuleviku tasakaalukuse. Noorte rumaluse ehk elukogenematuse toonitamine (neile oma värvingu andmine), mahategemine (vastu maad surumine) ja enda noorusaegadega võrdlemine seab noored suluseisu. Selleks et ellu ehk oma õppimise orbiidile jääda, suleb noor alguses silmad (ka pilgu kõrvale või mahapööramine on suhtluspartneri jaoks silmade sulgemine), siis suu  ja  lõpuks  südame. Suheldes  endast  noorematega, tuleb teadvustada, et noor on vana uuendaja ehk need vead, mis on teil parandamata jäänud, tirib noor päevavalgele. Hoides ennast noorusele avatuna, taipame, nende tehtu eest tänulikud olla.

   Näitena võib tuua narkomaaniaprobleemi. Kui me oleme oma põhitähelepanu pööranud materiaalse heaolu teenimisele ja püüame kõike rahaga mõõta, siis ei ole mõtet imestada, miks noor, tundes selles hävinguhõngu, püüab selle eest põgeneda. Mida materiaalsem on vanade maailmanägemine, seda suuremaks kasvab narkomaania. Enda sisemaailma tundmaõppimisega parandame me enda vead ja anname oma järeltulijatele (nende jaoks oleme me juured, mille kaudu nad saavad Maa energiat) võimaluse normaalseks arenguks. Siit saab järeldada, et võti narkomaaniaprobleemi lahendamiseks asub vanade käes. Austades noori anname me noortele võimaluse vanasid austada.

   Noored sõimavad vanu lubjakateks. Ja mitte ilmaasjata. Lubi seob endaga kivistunud maailmavaate energiat. Laialdane veresoonkonna lupjumine näitab ilmekalt, kui kinni me oleme oma minevikust pärit ühekülgsetes ehk nn. primitiivsetes, antud ajale kohatutes, aegunud arusaamades. Mida suurem on hirm tuleviku ees, seda suurem on klammerdumine ammu tõestatud asjadesse ja seda rohkem peab olema organismis lupja. Andes noortele tagasi nende arenguterritooriumi ehk neile looduse poolt ettenähtud koha tuleviku loomises jääb meil endale aega ja jõudu tegelda oma siseilma korrastamisega. Õige pea võib märgata, et veenilaiendid vähenevad, pinged ja valud kaovad, suhted noortega paranevad, mälu taastub ja justkui imeväel nooreneme ka ise.

   Kõiksuses eksisteerib kõikeläbiv ürgne elujõu hoovus. See sisaldab endas inimese jaoks kõiki vajalikke energiaid. Oma voogamises tekitab see hoovus nn. elujõu rõhu. Kosmosest tulev hoovus siseneb inimesesse kroontšakra (pealae) kaudu, emakesest Maast tulev hoovus siseneb inimesesse juurtšakra kaudu. Hoovused erinevatest ilmakaartest annavad inimesele infot paralleeltasanditest. Kui me tunneme, et oleme liiga rasked ehk liigselt Maa küljes kinni, siis on kosmosest tulev hoovus ülekaalus s.t. et meis on materiaalseid aineid rohkem, kui me vajame. Liigne materiaalsus ei lase kosmosest tulevat energiat meist korralikult läbi voolata ja selletõttu tunneme me maa vastu surutuse ehk raskuse tunnet.

   Materiaalse elu põlgamine viib meie organismist välja need füüsilised ained, mida me oma maiseks eksistentsiks vajame. Selle tulemusena tõstab Maast tulev hoovus meid maast lahti ja me tunneme maast lahtioleku tunnet. Kui me tasakaalustame maise ja kosmilise hoovuse, siis tunneme mõnusat sooja kergendustunnet vahelihase ehk olevikuenergia piirkonnas. Inimese jaoks on elutähtsalt oluline õppida energiaid endast läbi laskma. Sellest momendist, kui mingi energia meisse kinni jääb, hakkab ta oma magnetismiga organismile lisaaineid siduma ja see omakorda tekitab nn. kanali laienemise. Laienemine toimub teiste energiakanalite territooriumite arvelt ja inimesele tekib mulje, et tal on energiat vähe. Kõikvõimalike energiate jahtimine läbi erinevate rituaalide ja tehnikate on lõppkokkuvõttes enesepettus ja lubatud inimesele niikaua, kuni ta õpib läbi nende tehnikate konkreetseid energiaid ja süsteemi seestpoolt tundma. Mida keerukam ja “kõrgem” tehnika, seda peidetum  on  oht  selle vangiks jääda.

   Selle aasta ajakirja “Avanemise” suvelaagris oli mul au läbi viia lühimeditatsioon, kus energiate jahtimise asemel tegelesime liigsete, meisse kinnijäänud energiate äraandmisega. Tavaliselt tahetakse lahti saada reostatud ehk korrastamata energiast ja ei tunta huvi, kuidas saaja selle energiaga hakkama saab ja kas tal üleüldsegi seda vaja on. Seekord tegime nii, et enne, kui me oma liigse energia emakesele Maale andsime, korrastasime selle Maale vastuvõetavasse olekusse. Selleks visualiseerisime ennast mesilaskärje peale ja andsime endale info, et kõik, mis meis on liigne, voolaks läbi selle kärje Maa sisemusse. Selle tulemusena tekitas rahvas Maa-Inimene-Kosmos kollektiivse energiakanali, mida vaadeldi ja tunnustati ka välikosmosest. Tore oli vaadata, kuidas “kaifiti” endast andmist ja Inimesena olemise tunnet.

   Inimene ei sünni antud geograafilisse paika ilmaasjata. Põgenemine endale võetud õppetundide eest ehk nn. parema elu otsimine viib inimese lõpuks võõrale maale. Hing igatseb sünnikodu ja kodumaa järele ning seda ei korva miski, sest vaim teab, et need õppetunnid, mis olid hädavajalikud, jäävad selleks korraks õppimata. Oma viimases hingehädas püüavad sisserännanud luua võõral maal oma kolooniaid ja äärmisel juhul isegi oma riigistruktuuri. Kosmosest tuleva uue arenguprogrammi kohaselt antakse sellisele isikule kaks võimalust: kas kohaneda, omaks võtta ja austada kohalikku kultuuri või oma kodumaale tagasi kolida.

   Taevaskojas asub Maa hinge suhtlemiskanal väliskosmosega. Hiljuti käis seal üks minu sõpradest. Enne kui ta sinna jõudis, sai ta nii tugeva energeetilise löögi, et see tegi ta parema jala praktiliselt liikumisvõimetuks. Kui ta longates lõpuks minu juurde jõudis, palus ta vaadata, miks ta sellise karistuse sai. Tuleb tõdeda, et kunagised võõrreligioonide esindajad polnud kaugeltki mitte lollide killast ja teadsid täpselt, mida nad teevad. Taevaskoja energiakanali (on kosmiliselt ette nähtud eestlaste jaoks) ümber oli “istutatud” vene õigeusu, katoliku usu, Rootsi mingi ususüsteemi ja veel mõningad väiksemad energeetilised “puud”. Nende “puude” kaitsesüsteemid olid ehitatud kodeeritud kurjuseenergiast. See isik, kes sinna satub ja omab vähimalgi määral nägemisvõimet, peab saama sellise “litaka”, et tal kaoks igaveseks isu selliste asjade üle, et tal tekiks meeletu hirm. Niimoodi toimub teise riigi anastamine ja kontroll läbi vaimsete süsteemide. Kuna see info mulle koju kätte toodi, siis pidin midagi olukorra parandamiseks ette võtma. Antud süsteemide dekodeerimine ja tagasisaatmine nende omanikele kestis umbes 20 minutit. Kui mu sõber seejärel diivanilt tõusis, ei suutnud ta ära imestada, et jalg, mis enne oli liikumisvõimetu ja valu täis, oli nüüd täiesti korras. Ta kordas mitu korda, et see ei ole võimalik.

   Vanasti öeldi lastele, et lapsi toob toonekurg. Tänapäeval peetakse sellist juttu jamaks. Kas aga tegelikkuses on see jutt ikka jama, või on sellesse peidetud süvainformatsioon? Eestlaste rahvapärimuse kohaselt tulevad hinged Toonelast. Meil on olemas koht nimega Kuremäe. Paraku on toonela kanali ümber ehitatud Kuremäe klooster, mis kuulub venelastele. Kas eestlaste vähene arvukus on tingitud sellest, et seda kontrollib võõrreligioon?

   Eesti riigi juhtimise kosmiline kanal asub Toompeal. Ka selle kanali ümber on ehitatud vene kirik. Tuleb välja, et enamik strateegilisi riigi kanaleid on okupeeritud võõrreligioonide poolt. Kas sellistes kohtades on esmatähtis kohaliku kultuuri austamine või tegeldakse seal muude asjadega, seda oskavad ehk asjaosalised ise kõige täpsemalt öelda. Lähitulevikus vaatab Maa kooskõlas  Kõiksuse uute teeviitadega läbi erinevad võimalused nende kanalite ümberpaigutamiseks ja ümberstruktureerimiseks.

   Kired Pühavaimu kiriku ümber ei taha kuidagi vaibuda. Ehk oleks mõttekas veidike mõtiskleda, miks nimelt see kirik põlema läks. Mina sain näiteks järgneva informatsiooni. Paar aastat tagasi võeti kosmose poolt kirikutele antud püha vaimu energia ära, et inimesed õpiksid püha vaimu valgust enda seest, mitte väljastpoolt otsima.  Hiljem, kuna kirikud oma viga ametlikult ei tunnistanud, tühistati ristiusu, islami ja judaismi egregorid. See tähendab, et see raske energia, mis varem kanaliseeriti kirikutest välja, jääb nüüd kiriku seinte vahele. Tulekahju tekib sel juhul, kui raske energia ehk energeetiline reostus ületab kriitilise piiri. Tornikella purukskukkumine oli samamoodi selge vihje, et aeg on otsas ja on vaja minna oma sisemisse aega. See, et kirik ei suuda raha taastamistöödeks kokku saada, on ka märk sellest, et välise jõu kummardajaid vähemalt Eesti tasandil jääb järjest vähemaks.

   Viimasel ajal on paljud inimesed kurtnud, et pea käib ringi. See on osaliselt tingitud energeetiliste värvusspektrite järkjärgulisest uuendamisest kosmose poolt. Inimestele tähendab see sisemiste vibratsioonide tõstmist. Koos sisemiste vibratsioonidega tõusevad ka inimeste probleemid (koos haigustega) kõrgemale võnketasandile. Ravimitööstustele tähendab see krahhi, sest olemasolevate ravimite ja nendega ravitavate haiguste vibratsioonid enam ei kattu. Seega ei oma ravim enam haigusele soovitavat toimet ja tuleb müügilt eemaldada. Uute ravimite väljatöötamine tähendab eilse päevaga tegelemist, sest vibratsioonide järkjärgulise tõstmise protsess saab kestma kümneid aastaid. Sellest momendist, kui ravim müügivalmis saab, on see juba lootusetult vananenud. Sellega antakse inimestele mõista, et enda probleemid tuleb ise lahendada ja loobuda illusioonist, et meditsiin meid terveks (terviklikuks ehk tasakaalukaks) teeb.

  Kord tuli minu ukse taha ühistu antennimees, et sisse kasseerida järjekordset poole aasta antennimaksu. Ta hoidis kätt südame peal ja hakkas oma südame haigusest rääkima. Andsin talle “Avanemise” numbri, milles on artikkel “Südamemaja meditatsioon”. Kui ta poole aasta pärast järgneva maksu järgi tuli, küsisin tema südame tervise kohta. Ta tänas mind ja ütles: ”Näe, ei tule selle pealegi, et enda sisse vaadata…”.

   Paari kuu eest helistas mulle üks ammune tuttav, kes on aastaid maadelnud südame arütmiaga. Arstid olid lõpuks avastanud, et südame siinussõlmel on ühe füüsilise kanali asemel kaks. Ravi pidavat seisnema selles, et üks kanalitest lõigatakse läbi. Probleem on selles, et ei teata, milline neist tuleb läbi lõigata. Kui lõigatakse läbi vale kanal, siis tuleb süsteem asendada tehisstimulaatoriga, mis tähendab, et inimesest saab invaliid. Ta palus mul vaadata, kas on võimalik mingi muu lahendus. Olen avastanud, et tihti ei ole probleem kinni mitte inimeses, vaid väljaspool teda. See inimene on tulnud õppima maiseid õppetunde (paljud meist) hoopis teistsugusest galaktikast kui meie oma. Kahte kanalit on tal vaja selleks, et pidada sidet lisaks  Maa  süsteemile ka oma “kodusüsteemiga”. Antud juhul oli probleem selles, et sellest momendist, kui saabus järjekordne infoimpulss tema päritolusüsteemist, oli seda korraga liiga palju. Selleks, et ei tekiks nn. mürgitust, saab siinussõlm aru, et antud info on vaja kiiresti terve keha peale laiali tassida ehk hajutada. Seda ülesannet täidab veresüsteem. Ehitasin talle (peenenergia tasandil) kroontšakra intuitiivpoolele nn. puhverinfoanuma, millest info valguks peene joana toru (kanali) kaudu tema peaaju info vastuvõtukanalisse. Selle “nipiga” sai võimalikuks antud energia (info) järkjärguline ehk sujuv vastuvõtt. Sellest momendist normaliseerus ka südame töö.

   Skalpelliga inimese sisse minekut võib võrrelda kui sapöörilabidaga kompuutrist vigase mikroskeemi kõrvaldamist. Inimese keha on tihedalt täis kõikvõimalikke peenmateriaalseid süsteeme, mis kõik on kinnistatud nn. rakumagnetismiga. Raku füüsiline eemaldamine garanteerib peenmateriaalse arvuti terviksüsteemist ühe töötava osa eemaldamise. Selletõttu ei suuda see arvuti enam kõiki inimesest läbiminevaid energiaid ehk infot läbi töötada (analüüsida). Tulemuseks on elust osaliselt elimineeritud inimene. Kui üks osa vajalikust infost jääb läbi töötamata, siis ei ole võimalik, et inimene seda tunda saaks. Tundetus (suutmatus läbi tunnetada ehk näiteks ohutunde puudumine) on eeldus kõikvõimalikele traumadele ja õnnetustele.

   Ravim tähendab varjatud skalpelli. Algselt oli kosmosest antud ravimiste süsteemid mõeldud selleks, et inimesel oleks võimalik aeg maha võtta ja nn. lisaaega kasutada mõtisklemiseks, miks sellisesse olukorda satuti. Tänaseks on asi arenenud niikaugele, et tahetakse kogu aeg ravimitelt ja arstidelt aega saada. Saadud aega aga kuritarvitatakse ehk kulutatakse mõtlematult endiste eluviiside jätkamiseks (saamahimu rahuldamiseks). Nõutakse aina paremaid arste ja kangemaid ravimeid, mis probleemi täielikult ära võtaks.  Tuleb nõustuda sellega, et probleemi tapmisega (tervise ravimisega) tapetakse ära ka inimene.

   Maises eksistentsis on inimese esmaseks terviksüsteemiks (isiklikuks jumalariigiks) ja seega ka kõige tähtsamal kohal tema enese keha. Inimese keha saab olla ainult selline, nagu on tema tõekspidamiste summa ehk tema sisekosmose süvatasandid. Austades oma keha sellisena, nagu ta momendil on, anname endale jõudu oma elu elamiseks (eluliste õppetundide õppimiseks).

   Oma keha põlgamine ehk tahtmine olla keegi teine  sunnib inimest ennast rõngastama (kõrva-, naba-, nina-, põse-, jne rõngad), plastilisi operatsioone tegema (kuni rasvaimudeni välja), karvu eemaldama, nälgima, värvima, lakkima, jooma, pooma jne. Peitusemäng missugune. Võiks küsida, et kelle eest me end peidame? Ehk oleks mõttekam kulutatav aeg ja raha millegi arukama tegevusega asendada?

   Oleme suundumas uude aega. Selleks et aru saada, mis toimub, on ennekõike vaja saavutada oma sisemine tasakaal. Oskus oma sisemise tasakaalu nimel tööd teha väljendub selles, kas me vajame meditsiini abi või mitte. Tõeline oskaja pole aastaid haige olnud. Ta ei vaja koduapteeki, perearsti ega isiklikku psühholoogi.

 

   Järgneva materjali esitus on koostöö Üllar Kamenikuga.

   Viimasel ajal on tihti räägitud elutrepist, elukaarest või elutrepi seadustest. Tuleva uue valguses võib kõike vaadelda koos toimiva tervikuna kui kolmekihilist spiraallinti. Seestpoolt vaadelduna on see kui spiraalne kolmekihiline tunnel. Süsteem koosneb järgnevatest üldosadest.

   Tunneli sisemine kiht koosneb astmetest ja tõusudest ehk nn. teekonna lõikudest:

*negatiivne aste ehk negatiivne horisontaaltasand - hoolehinge tasandi toime   takistused (hingelised, ainelised ja kehalised kannatused)

*positiivne aste – hoolehinge tasandi korrastatud eluperiood (teostumine)

*negatiivne tõus ehk negatiivne vertikaaltasand -  kujundushinge arengu takistuste              periood (võitlus eneses ja keskkonnas)

*positiivne tõus  inimese sisemise arengu viimistlemine (sisemine     enesetäiustamine      ehk teadlik tasakaalustamine)

         Perioodidest, mis asetsevad astmete ja tõusude sees või eraldi osadena tõusude        ja astmete vahel (vaadeldav vaid nn. “ülesannetega” inimestel):

*vaakum – hingelise arengupeetuse ajal toimub süvakorrigeerimine (arengu täielik   seisak)

*arengu seisak Hodini (Maa uus juht) “käsul” – Hodin annab isiku hingele doosi     “Ustavuse kontrolli energiat”. Inimene hakkab sellele toimima vastavalt oma          tasemele. Nii valib Hodin endale maiseid kaastöölisi. Seda perioodi võib          nimetada uue arengukursi otsinguteks. See periood on isikule kas positiivne või negatiivne vastavalt isiku eetilistele tõekspidamistele.

*energotehnoloogia abil erandkujundamine (Archekujundus) – See on nn. Arche aeg.         Siin toimub isiku kujundamine läbi energia äärmuste. Kord kalk julmus ja    sealsamas “taevane õndsus” ja niimoodi korduvalt. See periood on tavaliselt     negatiivse tõusuga, aga võib ka kesta mitu tõusu ja mitu astet. Selles etapis       olijatel on oht saada endale “kaaslane” – nn. seestunud (parasiitlik) teine    olevus. Sellel ajal toimub tavaliselt kas Looja sädeme või eluraamatu           (arenguprogrammi) vahetus. See on nn. julma kujundamise periood.

*koondkulminatsioon – Selles perioodis juhib inimese elu Hodin otse ja isiklikult. Ta         teeb seda läbi isiku hingekristalli. Periood läbib samuti mitut astet ja tõusu   (eriti elu eneseteostuse aja astmeid). Toimimine sellena kes ollakse tegelikult.

 

  Tunneli keskmine kiht. Ümbritseb tõusuastmete tunnelit. See on nn. nupule vajutamise tsükkel. See koosneb samuti perioodidest, aga need on orienteeritud rahvuse ja riigi ning keskkonna tervikväljade karmale. Tegijaks on inimese see tasand, mida kutsutakse etnograafiliseks halogrammiks (etnohalo). Neid perioode võib nimetada elukeskkonna koondtoime üldperioodideks. See tähendab joondumist (teadlikku kaasatöötamist) Maa üldelu hinge järgi. Tsükkel ei sõltu astmetest ega tõusudest.

 

   Tunneli välimine kiht.   Nn. “Eluraamatu Peatükk”. Selle perioodid haaravad juba karmaväliseid süsteeme. Võib nimetada “Saatuse perioodideks”. Tegevustasanditeks on inimese Vaim, Kosmiline Vaim ja Looja tasandid. See on olemisseisundi koodide korraldusruum.

          Vanas energias oli isik seotud järgneva hierarhiaga:

1.     Lucifer – iseseisev

2.     Galigacia - sõltus Luciferist

2.     2 “kuningat” -sõltusid elufooni alusinfost

3.     10 “haldurit” - sõltusid elufooni alusinfost

4.     10 ”hoidjat” - sõltusid elufooni alusinfost

5.     6. Lihtinimene

 

Uues energias on isik seotud järgneva hierarhiaga:

1.     Kõiksus

2.     Miikael  – allub Kõiksusele

2.     Hodin  – allub Miikaelile

3.     3 “kuningat” – alluvad Hodinile

4.      200 “hoidjat” – alluvad Hodinile

5.      40 territoriaalse peakanali hoidjat (inimkehastuses) – alluvad Hodinile

6.      10000 Ehitajatega (neljas paralleel) infovahetuse kanalit (füüsiliste inimeste näol) – alluvad Hodinile

7.      60 nn. energeetilist ohutustehnika inseneri (füüsiliste inimeste näol) – alluvad Hodinile

8.      Lihtinimene  – allub sisemisele arenguprogrammile

 

 

 

 

 

 

Kirjutatud septembris 2003